Wrażliwa skóra

Filtruj wg ceny

Pielęgnacja skóry wrażliwej i naczynkowej stawia przed nami liczne wyzwania. Kiedy zmagamy się z nadwrażliwością oraz skłonnością do alergii i podrażnień, wybór kosmetyków jest niezwykle trudny i bardzo ograniczony. Codzienna pielęgnacja wrażliwej skóry twarzy powinna więc zapewniać nie tylko odpowiedni poziom nawilżenia i natłuszczenia, ale też wzmacniać nasz mikrobiom i naturalny płaszcz hydrolipidowy, chroniąc przed nadmierną utratą wody z naskórka.

Pielęgnacja skóry wrażliwej i alergicznej

Osoby o wrażliwej, skłonnej do alergii skórze powinny unikać czynników drażniących takich, jak gwałtowne zmiany temperatury, detergenty, chlorowana lub twarda woda, a nawet szorstkie ręczniki. Ta zasada dotyczy również kosmetyków. Wybierajmy więc produkty sprawdzone, specjalnie dedykowane osobom z bardzo wrażliwą i wymagającą skórą. Nowe kosmetyki wprowadzajmy do pielęgnacji zawsze stopniowo, bacznie obserwując reakcję skóry. Jeśli obawiamy się wystąpienia objawów niepożądanych, wykonajmy najpierw próbę uczuleniową. Dobrym rozwiązaniem będzie też skorzystanie z Próbek kosmetyków. To najprostsza metoda, by sprawdzić, czy kosmetyk nam służy i czy warto zdecydować się na pełnowymiarowe opakowanie. W naszym sklepie dostępny jest zestaw próbek, dzięki któremu możemy bliżej poznać mi sprawdzić, czy produkty nam odpowiadają i nie powodują podrażnień i alergii.

Warto też wspomnieć, że nasza skóra może stać się bardziej wrażliwa w niektórych momentach życia, np. kiedy kobiety spodziewają się dziecka. Sucha, wrażliwa skóra w ciąży, to problem, który dotyczy sporej grupy przyszłych mam. Czasem okazuje się, że muszą one zmienić kosmetyki i całą pielęgnację. A dotychczas stosowane produkty powodują podrażnienia lub nie nawilżają w wystarczającym stopniu.

Natomiast niektórzy mogą zmagać się też z wrażliwą skórą głowy. Najczęściej objawia się to świądem, pieczeniem, a nawet łuszczeniem. Przyczyn wrażliwej skóry głowy może być wiele. Należą do nich m.in., uwarunkowania genetyczne lub zmiany hormonalne. Problemy mogą wystąpić również na podłożu innych chorób, jak np. łuszczyca, grzybica, łupież. Jednak równie często przyczyna leży po prostu w niewłaściwej pielęgnacji skóry głowy.