Pielęgnacja skóry w ciąży

Pielęgnacja w ciąży

Jakie kosmetyki w ciąży

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu kobiety, kiedy pod jej sercem rozpoczyna się nowe życie. W ciele przyszłej mamy zachodzi mnóstwo zmian metabolicznych i hormonalnych, a jej skóra może zacząć inaczej reagować na kosmetyki przez co niezbędna będzie specjalistyczna pielęgnacja. Jednak nie wszystkie produkty kosmetyczne mogą być stosowane w ciąży, ze względu na zdrowie dziecka. Należy świadomie wybierać produkty, nie tylko patrząc na przeznaczenie i potrzeby skóry, ale na bezpieczny skład.

Codzienna pielęgnacja

Marka eeny meeny stworzyła linię ultrasensitive + mom&baby z myślą o okresie ciąży i po porodzie. Kosmetyki w tej linii mają za zadanie zadbać o codzienną pielęgnację kobiety, ale także później przyczynić się do pielęgnacji noworodka. Dzięki uniwersalnym i wielozadaniowym formułom kobieta może zaoszczędzić i jednocześnie skutecznie zadbać o swoją cerę w ciąży, nie robiąc kolejnych zakupów dla maleństwa. Dzięki 4 produktom – Krem łagodzący na co dzień, Ochronny olejek do ciała, Żel do mycia niskopieniący, Balsam S.O.S. – wprowadzi naturalną pielęgnację twarzy i ciała, oszczędzając też miejsce w kosmetyczce, czy w wyprawce do szpitala. Krem i żel posłuży do zadbania o cerę, balsam przyda się na otarcia i podrażnienia, a olejek wspomoże nawilżanie ciała oraz zmniejszy szansę na powstanie rozstępów. Wszystkie kosmetyki eeny meeny są odpowiednie dla skóry alergicznej, atopowej i wrażliwej. Produkty nie powinny powodować dyskomfortu czy uczulenia przy zmianach hormonalnych oraz różnych potrzebach skóry.

Rozstępy w ciąży

Skóra kobiet w ciąży jest mocno narażona na powstawanie rozstępów, a nawet cellulitu. Wzrost wagi, burza hormonów oraz rozciągająca się skóra nie sprzyjają zachowaniu jej w dobrej kondycji, gładkiej i zadbanej. Aby pięknie wyglądać trzeba zadbać w szczególności o miejsca najbardziej narażone na uszkodzenia, które podczas ciąży ulegają drastycznym zmianom. W tym celu powstała linia ultrasensitive + beauty – Intensywny balsam na rozstępy oraz Krem ujędrniający do biustu. Pierwszy z nich zadba o kondycję skóry, jej nawilżenie, ujędrnienie i uelastycznienie, a przede wszystkim pomoże zmniejszyć widoczność starych i nowo powstałych rozstępów. Drugi kosmetyk zadba o biust oraz dekolt – nawilży, ujędrni, zwiększy elastyczność i wygładzi skórę.

Zachęcamy do specjalistycznej pielęgnacji tych najbardziej potrzebujących miejsc w okresie ciąży.

Filter products Showing all 27 results
Kategoria
Pielęgnacja
Rodzaj skóry
Filter products Showing all 27 results
Kategoria
Pielęgnacja
Rodzaj skóry