Atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry

Pielęgnacja skóry atopowej

Każda skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, a w szczególności ta najbardziej wymagająca i bardzo wrażliwa. Kosmetyki eeny meeny zostały zaprojektowane, aby pielęgnować przede wszystkim skórę wrażliwą, swędzącą i atopową. Dlatego jesteśmy bardzo dumni, że nasz Krem łagodzący na co dzień, Ochronny olejek do ciała, Żel do mycia niskopieniący oraz Balsam S.O.S. uzyskały rekomendację Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych (PTCA).

W ofercie naszego sklepu znajdują się również inne produkty codziennego użytku z linii ultrasensitive + mom&baby oraz ultrasensitive + atopic, które stworzone są z myślą o osobach z AZS, a ich delikatne, nawilżające i łagodzące formuły z pewnością pomogą w pielęgnacji wrażliwej skóry dziecka, jak i dorosłego.

Naturalne kosmetyki

Ze względu na przeznaczenie i ideę, która towarzyszy marce eeny meeny, tworzymy naturalne kosmetyki dla dzieci i dorosłych. Każda przez nas opracowana formuła ma za zadanie skutecznie, ale i delikatnie pielęgnować wrażliwą skórę, wykorzystując naturalne i o potwierdzonym działaniu surowce. Wśród nich znajdziesz m.in. ekstrakt z owsa, beta-glukan, alfa-glukan, ekstrakt z korzenia lukrecji, saponiny jako substancje myjące, olej tamanu, olej lniany, olej kukui, masło shea gatunku nilotica, olej ze słodkich migdałów, olej abisyński, olej makadamia, wosk z jojoby, mimozy i słonecznika, wyciąg z rumianu rzymskiego, betaina, skwalan roślinny. Pod wszystkimi produktami znajdziesz wyszczególnione i opisane najważniejsze składniki danego kosmetyku oraz pełny wykaz składników wg INCI.

Alergeny

Mając na uwadze wrażliwość skóry atopowej i przeznaczenie produktów również dla dzieci, każdy składnik ma spełniać określoną funkcję i działanie w produkcie, bez wykorzystywania potencjalnych alergenów, by ograniczyć ryzyko wystąpienia alergii i podrażnień.

W produktach niespłukiwanych (np. krem łagodzący, olejek do ciała czy balsam do ust) nie stosujemy kompozycji zapachowej, a wyczuwalny zapach wynika bezpośrednio z użytych surowców. W produktach spłukiwanych (np. żel do mycia, szampon czy hipoalergiczne mydło) zastosowaliśmy niskie stężenie kompozycji zapachowej, nie zawierającej jednak potencjalnych alergenów.

Uniwersalne kosmetyki

W kosmetykach eeny meeny obok naturalnych składów bardzo ważna jest wielozadaniowość produktów. Pomimo tego, że skóra dorosłej osoby oraz dziecka różnią się, to dzięki naturalnym składnikom, produkty do pielęgnacji skóry atopowej obu tych grup mogą być bardzo zbliżone, a nawet identyczne.

Wybierając delikatne, lecz skuteczne produkty wielofunkcyjne

otrzymujemy gotowy patent na oszczędną i racjonalną pielęgnację skóry całej rodziny, a bazowanie na naturze i nowoczesnych technologiach sprawia, że jest to przemyślany i świadomy wybór.

Filter products Showing all 28 results
Kategoria
Pielęgnacja
Rodzaj skóry
Filter products Showing all 28 results
Kategoria
Pielęgnacja
Rodzaj skóry