fbpx Skip to content

Pielęgnacja brodawek podczas karmienia

Karmienie piersią, nazywane inaczej „mleczną drogą”, może być pięknym doświadczeniem. Często jednak wiąże się z podrażnieniem i bólem, zwłaszcza na jego początkowym etapie. Jak powinna wyglądać pielęgnacja brodawek, by dyskomfort został zminimalizowany?
Czytaj dalej

Cellulit w ciąży

Cellulit a inaczej “skórka pomarańczy” – to problem nie tylko kosmetyczny, ale i zdrowotny. Dotyka wiele kobiet, nawet te, które nigdy go nie miały. Na szczęście jest kilka skutecznych sposobów aby pozbyć się go na dobre, nawet u kobiet w ciąży.
Czytaj dalej

Pępek noworodka – pielęgnacja kikuta pępowinowego

Czym jest pępek? Jak pielęgnować po porodzie kikut pępowinowy? Niejedna młoda mama zastanawia się jak podjąć się tego tematu. Sprawdź jak prawidłowo pielęgnować pępek u noworodka.
Czytaj dalej

Jak dbać o brzuch po porodzie?

Każda kobieta po porodzie się z nim zmaga – brzuch. Jakie są przyczyny obwisłego brzucha po ciąży? Jak pielęgnować brzuch po porodzie? Sprawdź porady od mamy i położnej!
Czytaj dalej

Jak zmienia się samopoczucie po porodzie?

Wydawać by się mogło, że czas ciąży to okres największego szaleństwa hormonów, zmian nastroju, doświadczania całej palety emocji. Tymczasem to samopoczucie po porodzie często spędza sen z powiek młodym mamom. Jak radzić sobie z emocjami w tym szczególnym czasie?
Czytaj dalej

Jakie prawa daje nam plan porodu?

Czym jest plan porodu i po co go pisać? Jakie prawa ma kobieta w ciąży przyjeżdżająca na salę porodową? Jak te prawa wyglądają w praktyce? Sprawdź porady mamy - prawniczki.
Czytaj dalej

Poznaj swoje prawa w ciąży!

Ciąża jest dla nie jednym z bardziej tajemniczych okresów w życiu. Ten szczególny czas wiąże się również z szeregiem zmian w zakresie naszych praw. Poznaj główne prawa w ciąży, związane z medycznymi aspektami tego okresu.
Czytaj dalej

Emocje w ciąży – jak sobie radzić?

Czy można przygotować się do macierzyństwa? Nie można. Niezależnie od tego, ile wysiłku włożymy w przygotowania. Jak zapanować nad emocjami i poradzić sobie z huśtawką nastrojów?
Czytaj dalej

Bądź przy mnie, czyli rodzicielstwo bliskości

Czy należy zaspokajać wszystkie potrzeby swojego dziecka? Jak zadbać o jego samodzielność i prawidłowy rozwój emocjonalny? Na czym polega rodzicielstwo bliskości? Jak komunikować się z dzieckiem? Sprawdź najprostsze porady od mamy - logopedy.
Czytaj dalej

Znaczenie dotyku dla rozwoju noworodka

Dotyk to jeden z najważniejszych zmysłów noworodka – łączy go ze światem zewnętrznym, daje poczucie bezpieczeństwa i jest niezbędny dla prawidłowego rozwoju, zdrowia i samopoczucia. Jak dokładnie wpływa dotyk na rozwój noworodka?
Czytaj dalej

28.10. – Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów

Z okazji Dnia Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów znajdź czas dla siebie! Sprawdź porady trzech wyjątkowych mam, w jaki sposób znaleźć czas i siłę by zadbać o upragniony relaks?
Czytaj dalej

Mamo, zadbaj o siebie po porodzie!

Ciało kobiety po porodzie, często odbiega wyglądem od tego, które miała ona przed ciążą. Nadprogramowe kilogramy i rozciągnięta skóra mogą pogorszyć samopoczucie. Dodatkowe zobowiązania, stres i ciągła uwaga poświęcana dziecku również nadwyrężają siły psychiczne. Jak jednak odnaleźć chwilę spokoju i zadbać o siebie fizycznie i duchowo?
Czytaj dalej