fbpx Skip to content

Pielęgnacja włosów przy wrażliwej skórze głowy

Problem wrażliwej skóry głowy dotyczy zarówno dorosłych, jak i dzieci. Może występować między innymi jako wynik alergii, atopowego zapalenia skóry lub złej pielęgnacji. Jak zatem dbać o wrażliwą skórę głowy?
Czytaj dalej

Kosmetyki naturalne – obalamy mity

Kosmetyki naturalne - ich popularność nie słabnie, a wręcz przeciwnie, co raz więcej osób właśnie po nie sięga. Jednak ten temat obrósł w kilka mitów – o czym należy pamiętać chcąc korzystać z kosmetyków naturalnych?
Czytaj dalej

Rozstępy skóry – dlaczego powstają, czy można im zapobiec?

Rozstępy. Pojawiają się na różnych etapach życia i nie dotyczą wyłącznie nastolatków i kobiet w ciąży. Ten problem skórny dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jakie są przyczyny ich powstawania?
Czytaj dalej

Filtr przeciwsłoneczny – jak chronić skórę przed promieniowaniem

Promieniowanie słoneczne ma swoje zalety – skutecznie poprawia nastrój i wspiera nasz organizm w procesie syntezy witaminy D3. Jednak zapominając o filtrze przeciwsłonecznym można się narazić na nieprzyjemne konsekwencje.
Czytaj dalej

Cellulit w ciąży

Cellulit a inaczej “skórka pomarańczy” – to problem nie tylko kosmetyczny, ale i zdrowotny. Dotyka wiele kobiet, nawet te, które nigdy go nie miały. Na szczęście jest kilka skutecznych sposobów aby pozbyć się go na dobre, nawet u kobiet w ciąży.
Czytaj dalej

Pępek noworodka – pielęgnacja kikuta pępowinowego

Czym jest pępek? Jak pielęgnować po porodzie kikut pępowinowy? Niejedna młoda mama zastanawia się jak podjąć się tego tematu. Sprawdź jak prawidłowo pielęgnować pępek u noworodka.
Czytaj dalej

Komunikat CSR – Kremy dla opolskiego szpitala

Reagujemy na kryzys i wspieramy walkę z epidemią. W związku z obecną sytuacją jako marka podjęliśmy szereg działań mających na celu wsparcie społeczeństwa oraz służb, które każdego dnia walczą z wirusem. Kilkaset naszych kremów przekazaliśmy dla opolskiego szpitala.
Czytaj dalej

Kosmetyki eeny meeny rekomendowane przez PTCA!

Eeny meeny to kosmetyki do skóry atopowej, wrażliwej, objętej egzemą i skłonnej do alergii. Dzięki temu nasze produkty otrzymały rekomendację Polskiego Towarzystwa Chorób Atopowych!
Czytaj dalej

Mamo, zadbaj o siebie po porodzie!

Ciało kobiety po porodzie, często odbiega wyglądem od tego, które miała ona przed ciążą. Nadprogramowe kilogramy i rozciągnięta skóra mogą pogorszyć samopoczucie. Dodatkowe zobowiązania, stres i ciągła uwaga poświęcana dziecku również nadwyrężają siły psychiczne. Jak jednak odnaleźć chwilę spokoju i zadbać o siebie fizycznie i duchowo?
Czytaj dalej

Jeszcze podrażnienie czy już alergia? Poradnik mamy-dermatologa

Dzieci, szczególnie w okresie noworodkowo-niemowlęcym, często borykają się ze zmianami skórnymi, które nierzadko mają skłonność do spontanicznego wycofywania się. Jak rozróżniać zmiany skórne i czy wszystkie oznaczają alergię?
Czytaj dalej