fbpx
en_symbol_white_wide

Edyta Wilk-Domalewska, autorka marki, wraz z córką, która jako pierwsza była pielęgnowana prototypami kosmetyków, które dziś tworzą markę eeny meeny.

Edyta jest z wykształcenia chemikiem, kosmetologiem i menedżerem jakości.
Od parunastu lat pracuje jako technolog i tworzy receptury nowoczesnych kosmetyków naturalnych, a od 2010 roku prowadzi własną firmę – N Cosmetics – tworzącą receptury i produkującą na zlecenie kilkudziesięciu marek.

eeny meeny jest jej pierwszą marką własną, co więcej – taką, z którą czuje się bardzo mocno związana osobiście, i w którą włożyła całość swojej wiedzy, pasji i doświadczenia.

Idea
pielęgnacji łączonej

Kosmetyki eeny meeny (czyt. ini mini) powstały z myślą o kobietach przygotowujących się do macierzyństwa oraz o ich najmłodszych pociechach.

Pomimo tego, że skóra przyszłej mamy oraz dzidziusia różnią się (o czym możecie przeczytać na blogu: skóra niemowlęcia i skóra kobiety w ciąży), to naturalne kosmetyki pielęgnacyjne mogą być zbliżone – a (przy dobrze przemyślanych recepturach) nawet identyczne.

Dzięki takiej idei powstała linia eeny meeny, która doskonale sprawdza się w roli produktów do PIELĘGNACJI ŁĄCZONEJ. Oznacza to, że ich uniwersalna formuła nadaje się zarówno dla przyszłych mam, jak również dla niemowląt od 1. dnia ich życia, oraz daje możliwość wielu zastosowań. Pielęgnacja łączona dla tego niezwykłego duetu jest możliwa, gdyż obydwoje potrzebują kremu łagodzącego podrażnienia, olejku który uelastyczni i wzmocni lipidowy płaszcz ochronny skóry, delikatnego żelu myjącego bazującego na saponinach oraz balsamu ochronnego na otarcia czy podrażnienia – u maluszka szczególnie w strefie podpieluszkowej.

Podobnie jak sprawdzamy temperaturę mleka, zanim podamy je niemowlęciu, tak kosmetyki eeny meeny możemy najpierw w długim okresie czasu przetestować na sobie, zanim zaaplikujemy je na skórze malucha. Dzięki temu zyskujemy pewność, że nie podrażnią one cienkiej skóry naszej pociechy. W końcu i Ty, i Twój maluszek stanowicie przez wiele miesięcy jedno ciało, więc i reakcje na kosmetyki mogą być podobne.

Szczególną wagę przykładamy do tego, by nasze kosmetyki były odpowiednie dla bardzo wrażliwej skóry, a surowce w jak najwyższym stopniu naturalne (minimum 98,9% surowców pochodzenia naturalnego, procent ten nie jest pustą deklaracją marketingową, lecz jest obliczony zgodnie z międzynarodową normą ISO 16128). Dlatego nie znajdziesz w naszych produktach parabenów, silikonów, olejów mineralnych oraz barwników. W produktach niezmywalnych nie stosujemy kompozycji zapachowej – ich zapach wynika bezpośrednio z zastosowanych surowców, natomiast w produkcie zmywalnym (żelu do mycia) zastosowaliśmy bardzo niskie stężenie (0.1%) kompozycji zapachowej niezawierającej potencjalnych alergenów.

Wybierając delikatne, lecz skuteczne produkty wielozadaniowe otrzymujemy gotowy patent na oszczędną i racjonalną pielęgnację skóry mamy i dziecka, a bazowanie na naturze i nowoczesnych technologiach sprawia, że jest to przemyślany i świadomy wybór.

0

Zacznij wpisywać i naciśnij enter by rozpocząć wyszukiwanie