Edyta Wilk-Domalewska, autorka marki, wraz z córką, która jako pierwsza była pielęgnowana prototypami kosmetyków, które dziś tworzą markę eeny meeny.

Edyta jest z wykształcenia chemikiem, kosmetologiem i menedżerem jakości.
Od parunastu lat pracuje jako technolog i tworzy receptury nowoczesnych kosmetyków naturalnych, a od 2010 roku prowadzi własną firmę – N Cosmetics – tworzącą receptury i produkującą na zlecenie kilkudziesięciu marek.

eeny meeny jest jej pierwszą marką własną, co więcej – taką, z którą czuje się bardzo mocno związana osobiście, i w którą włożyła całość swojej wiedzy, pasji i doświadczenia.

Bezpieczna
pielęgnacja
dla całej rodziny

Kosmetyki eeny meeny (czyt. ini mini) pierwotnie powstały z myślą o kobietach przygotowujących się do macierzyństwa oraz o ich najmłodszych pociechach. Jednak wiele innych osób dorosłych, które miały duże problemy skórne (m.in. atopowe zapalenie skóry, ekstremalnie wrażliwą skórę) zaczęły używać naszych produktów i pisać nam, że eeny meeny to rozwiązanie ich problemów z cerą.

Pomimo tego, że skóra przyszłej mamy oraz dzidziusia różnią się (o czym możecie przeczytać na blogu: skóra niemowlęcia i skóra kobiety w ciąży), to naturalne kosmetyki pielęgnacyjne mogą być zbliżone – a (przy dobrze przemyślanych recepturach) nawet identyczne. Jeśli zaś stawiamy przede wszystkim na bezpieczeństwo i brak potencjalnych alergenów, to skorzystają na tym także inne osoby o bardzo wrażliwej skórze.

Marka eeny meeny aktualnie posiada trzy linie:

  • ultrasensitive + mom&baby – kosmetyki hipoalergiczne dla osób ze skórą bardzo wrażliwą, zaprojektowane dla kobiet w ciąży, mam oraz dla dzieci od 1-go dnia życia, jednak szeroko używane przez inne osoby z problemami skórnymi;
  • ultrasensitive + atopic – kosmetyki hipoalergiczne dla osób ze skórą bardzo wrażliwą, a nawet dotkniętą AZS, a także tych, którzy chcą stosować kosmetyki bez potencjalnych alergenów, by ograniczyć ryzyko wystąpienia alergii; mogą być stosowane przez kobiety w ciąży, mamy czy dzieci, choć nie są one używane od pierwszego dnia życia;
  • ultrasensitive + beauty – kosmetyki, które są bezpieczne dla osób z wrażliwą skórą, a jednocześnie poprawiają stan tej skóry i uwypuklają drzemiące w niej piękno.

Szczególną wagę przykładamy do tego, by nasze kosmetyki były odpowiednie dla bardzo wrażliwej skóry, a surowce w jak najwyższym stopniu naturalne (minimum 98,2% surowców pochodzenia naturalnego, procent ten nie jest pustą deklaracją marketingową, lecz jest obliczony zgodnie z międzynarodową normą ISO 16128). Dlatego nie znajdziesz w naszych produktach parabenów, silikonów, olejów mineralnych oraz syntetycznych barwników. W produktach niezmywalnych nie stosujemy kompozycji zapachowej – ich zapach wynika bezpośrednio z zastosowanych surowców, natomiast w produktach zmywalnych (żelu do mycia, szamponie czy mgiełce do ciała) zastosowaliśmy niskie stężenia kompozycji zapachowej niezawierającej potencjalnych alergenów.

Wybierając delikatne, lecz skuteczne produkty wielozadaniowe otrzymujemy gotowy patent na oszczędną i racjonalną pielęgnację skóry całej rodziny, a bazowanie na naturze i nowoczesnych technologiach sprawia, że jest to przemyślany i świadomy wybór.